Dlaczego Ja? O mnie

Agata Pawlicka-Czarny Jestem psychoterapeutką rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej, które wchodzi w skład Polskiej Rady Psychoterapii. Moja praca terapeutyczna z pacjentami jest nadzorowana przez certyfikowanych terapeutów i superwizorów w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej. Odbyłam 6 miesięczny staż w Zamkniętym Oddziale Psychiatrycznym, przy Specjalistycznym Zespole Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej we Wrocławiu.

Do tej pory ukończyłam następujące szkolenia: Diagnoza kliniczna DSM IV - I i II stopień, Integratywna Psychoterapia Krótkoterminowa, Integratywna Psychoterapia Zaburzeń Lękowych, Integratywna Psychoterapia Depresji, Hipnoza kliniczna - szkolenie podstawowe i zaawansowane. Psychosomatoterapia, praca z ciałem, mindfulness, Terapia pacjentów z zaburzeniem jedzenia i Psychoterapia par. Ukończyłam 4-letnie Studium psychoterapii w Instytucie Psychoterapii Integratywnej, w ramach którego, odbywam szkolenie certyfikacyjne w zawodzie psychoterapeuty, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i Polskiej Rady Psychoterapii.

Od kiedy pamiętam interesuje się człowiekiem jako osobą społeczną i jako zintegrowaną jednostką, która stara się odpowiedzieć na pytania, kim jest, dokąd zmierza, czy jest wolna, co może, co powinna itd. Oprócz psychoterapii, poszerzania wiedzy i technik związanych z tą dziedziną, interesuję się też rebirthingiem czyli świadomym oddychaniem, które redukuje stres i sprawia, że mam więcej energii i witalności. Uwielbiam spacery z moim psem, czytanie książek, które pomagają zaglądać w siebie i marzyć. Uwielbiam też spotkania z przyjaciółmi. Od czasu do czasu podróżuję, żeby nabrać dystansu do codzienności.

Moja fascynacja ludźmi rozpoczęła się już w liceum kiedy to, podjęłam naukę na profilu pedagogicznym. Posiadam tytuł magistra Zarządzania Kadrami i Psychologii Zarządzania. Studiowałam tez Filozofię i ukończyłam studia podyplomowe na Wydziale Psychologii Zarządzania na Uniwersytecie Wrocławskim.

Jeśli człowiek sadzi melony - zbiera melony. Jeżeli sadzi groch - zbiera groch.

Przysłowie chińskie